Letní tábor Slunečnice

Výlety

O nás

Odpovědi na otázky, které Vás mohou zajímat

Pro koho je tábor určen?

Na táboře vítáme všechny děti a mládež ve věku 6 až 16 let včetně.

Kdo tábor provozuje?

Tábor pořádá občanské sdružení Společenství slunečnice, které je tvořeno mladými lidmi s mnohaletou táborovou praxí. Více o nás naleznete v sekci “Naše historie” či “Profily vedoucích”

Kolik tábor stojí?

Aktuální cenu vždy naleznete v online přihlášce. V případě včasného přihlášení poskytujeme slevu.

Co všechno tato cena obsahuje?

Součástí ceny je ubytování, strava, doprava do a z tábořiště a veškeré další náklady, kromě drobného kapesného pro dítě na celodenní výlet.

Musím uhradit cenu tábora najednou?

Platbu můžete rozložit. Pokud se přihlašujete alespoň dva měsíce před zahájením tábora, můžete zaplatit pouze zálohu 1000 Kč a doplatek uhradit až na konci června.

Co se děje s mojí platbou v případě, že musím pobyt zrušit?

Rozhodující je, v jakém předstihu pobyt zrušíte, podle toho se určí výše stornopoplatku. Celé se to řídí našimi Všeobecnými obchodními podmínkami, které v plném znění naleznete zde:
https://www.tabor-slunecnice.cz/dokumenty/vseobecnepodminkyakci20210901.pdf

Kde se nachází tábořiště?

Tábor se každoročně koná na louce cca 1 km od vesnice Mašovice poblíž Chýnova v jižních Čechách. Nejbližším větším městem je Tábor.

Jak se do tábora cestuje?

Každý rok pořádáme společný odjezd vlakem z Pardubic a Prahy. Ve vlaku mají děti zajištěny místenky. S jedním přestupem se dostaneme až do Chýnova, odkud je to do tábořiště ani ne hodinu pěšky. Zavazadla mezitím cestují dodávkou až do tábora. Stejné je to i s odjezdem. Dítě však můžete přivézt a odvézt individuálně.

Mohu přivézt děti na tábor samostatně autem?

Ano můžete. Na náš tábor lze přivézt děti samostatně.

Jak se na táboře stravujete?

Každý den je zajištěno pět jídel - snídaně, přesnídávka, oběd, svačina a večeře. Vaří nám naše milé kuchařky, vše chutná jako od maminky. Celý den jsou také k dispozici várnice s čajem či šťávou, důkladně dbáme na dodržování pitného režimu. Umíme jídla přizpůsobit i dětem s dietami ze zdravotních důvodů.

Jak jsou děti ubytovány?

K dispozici jsou stany s pevnou podlážkou a dvěma postelemi s matracemi. Pokud by u malých dětí hrozilo, že by některé spalo samo, je možné dát do stanu postele tři. Stany jsou pokryty nepromokavými celtami, v případě navlhnutí oblečení je zajištěno sušení.

Jak je tvořen program tábora?

Nosnou kostrou celého tábora je celotáborová hra. Její téma se zde dozvíte předem. Kromě her se věnujeme sportování, kroužkům, učení tábornických dovedností, či aktivitám typickým pro léto - například koupání nebo táborový oheň.

Co váš tábor nabízí oproti ostatním?

Prostřednictvím každodenních kroužků se děti mohou zdokonalit v různých dovednostech - od tancování přes angličtinu až po hru na kytaru. Každý den je na výběr minimálně ze dvou činností, kroužky většinou běží v dlouhodobých cyklech, takže v nich děti mohou navazovat na předchozí lekce.

Je v táboře elektřina?

Ne, v táboře elektřina není. Nedávejte proto dětem s sebou žádné elektronické přístroje.

Co se stane v případě úrazu dítěte?

V tábořišti je vždy přítomen vyškolený zdravotník, mimo tábořiště u sebe mají vedoucí vždy lékárničku. V případě vážnějšího úrazu zajistíme odvoz a doprovod do nemocnice.

Jsou povoleny návštěvy rodičů?

Ne, nejsou. Není to vhodné s ohledem na ostatní nenavštívené děti.