Letní tábor Slunečnice

Výlety

O nás

Stan

Děti jsou ubytovány ve stanech se zvýšenou podsadou a předsíňkou. Stany jsou vybaveny dvěma postelemi a kapsářem na drobnosti. Podlaha je prkenná, a tak je zvykem věci v zavazadlech ukládat pod postel. Dále je stan opatřen větracím uzavíratelným okénkem. Ve stanech spíme po dvou. V případě potřeby je možné děti umístit i na trojlůžko. To děláme pouze v případech, kdy by menší děti byly liché.

1

Kuchyně

Naše drahé kuchařinky nám pětkrát denně připravují plnohodnotnou domáci krmi. Kuchyně je vybavena plynovými sporáky, kotlem na vodu a dalšími vymoženostmi. V kuchyni pomáha služba s mytím nádobí a přípravou svačiny. Někdy pomáháme všichni, to když se škrábou brambory na oběd. Okolo kuchyně to krásně voní, takže se v okolí rádi pohybujeme.

2

Tee-pee

Tradiční indiánský stan zvaný Tee-pee, nebo také Týpý. Tady to máme nejvíce oblíbené, když prší, anebo se sem dá schovat i jen tak. Vejde se do něho klidně i dvacetpět dětí a vedoucích. Uprostřed je ohniště a tak se stan krásně vyhřeje. Někdy se stan využívá i na sušení bot, či ponožek. Věci na sebe sušíme na ranči ve vesnici, jelikož by v týpý načuchly kouřem. Když nám to někdy vedoucí dovolí, tak tady můžeme i přespat a to je teprve zábava.

3

Koupání v rybníku

Když je teplo, jdeme se koupat. Není to daleko, projde se přes les a pak míříme už k rybníku. Je to asi jeden kilometr. Cestu si zkracujeme zpíváním písniček, co se naučíme u táboráku, nebo jen tak kecáme. U rybníku je tráva, na kterou si rozložíme osušky. No a pak hurá do vody. Šplícháme a plaveme. Kdo neumí plavat, musí mít plovací vestu. Jak se unavíme a vyblbneme, tak jdem zpátky do tábora na svačinu.

4

Hřiště na fotbal, volejbal a další

Běhání za míčem při fotbale, házení přes síť u přehazky, badminton, softball, lakross a další. Hřiště na táboře je veliké. Je to vlastně velká louka, na které jsou branky. Na volejbal je vyznačené hrací území páskami. Na hřišti je vždycky živo, stačí si vybrat. V táboře funguje i půjčovna sportovních potřeb. Můžeme si půjčit balóny, pálky na líný tenis, létající talíře, obruče, petanque, softové rukavice, lakrossové hole a další.

5

Ohniště

Uprostřed tábora je veliký kruh z kamenů, který ohraničuje ohniště. Ohniště je tak velké, že se do něj může vejít i velký slavnostní oheň. Slavnostní oheň je jenom jednou za tábor a je to velká sláva. Jinak pálíme normální táboráky obden. Vedoucí hrajou na kytary a my zpíváme. Na začátku tábora dostaneme zpěvníky, ve kterých jsou všechny nejhezčí písničky ke zpívání. Někdy si opečeme buřta na klacku, to se nám líbí. Líbí se to i Sáře. Ta má buřta ráda a čeká, komu buřt upadne, aby ho hned snědla.

6

Nástupiště s vlajkou

Po tom, co dojíme večeři, se rovnou vydáme na nástupiště. Je to plácek za týpý, na kterém je dřevěný stožár. Na stožáru je vlajka republiky. Ta tam plápolá celý den, dokud ji právě během nástupu nestáhneme. Jakmile je vlajka dole, tak se rozdává pošta od rodičů. Taky se řekne, co budeme dělat zítra, nebo co nás čeká večer. Udělují se různé pochvaly nebo se vyhlašují výsledky her. Na konci nástupu kříčíme táborový pokřik.

7

Jídelna

Z kuchyně zazní gong a hned se všichni rozběhneme do jídelny. Znamená to, že je připraven oběd. Jídelna je velký stan s dřevěnou podlahou. Uvnitř jsou veliké stoly a dlouhé lavice, na které si posedáme. V jídelně si necháváme ešusy a hrníčky, aby byly vždy po ruce. Jídelnu ale používáme i jinak. Například tu probíhají různé zájmové kroužky, hrajeme tu rádi karty, nebo jiné hry, hlavně když prší. Nekolikrát za tábor tu probíhá kulturní večer. Je to taková táborová diskotéka. Hrají se různé hity na kytaru, nebo hraje rádio, a všichni tancují.

8

Zásobování

Abychom neměli hlad a všeho byl dostatek, tak je v táboře zásobovací vůz. Ten vyráží do města na nákupy a pro poštu. Když někdo marodí, tak ho auto veze k panu doktorovi. Zásobovací auta nám taky vezou kufry z Pardubic a Prahy až na tábor, abychom je nemuseli s sebou vláčet. Když přijede zásobovací vůz z nákupu, tak pomáháme vykládat, aby nám kuchařky mohly pěkně uvařit.

9

Bažina - stan vedoucích a sklad vybavení

Tenhle stan je zakázaná zóna. My, děti, sem nesmíme. Je to stan plný tajemství. Vedoucí v něm chystají celotáborové hry, převlékají se v něm do masek a vedou diskuze o tom, jaké hry budeme hrát dnes a zítra. Když si potřebuji něco půjčit (třeba tužku, poštovní známku nebo věci na sportování), tak poprosím někoho, kdo je zrovna uvnitř. Do bažiny vedou dva vchody - jeden od lesa a jeden od ohniště. Bažina má speciální stahovací střešní okna, což je zajímavé.

10