Letní tábor Slunečnice

Výlety

O nás

Nápadité celotáborové hry s kostýmy

Celotáborová hra je kořením tábora. Téma a provedení hry každý rok měníme a vymýšlíme novinky. Celý tým tábora se pravidelně schází a připravuje ty nejvypečenější hry. Příprava kostýmů a jednotlivých etap nás opravdu baví a snad je to i vidět na výsledcích naší práce.

Koňské dostihy (2023)

Velká dostihová sezóna byla zahájena. Na trh se dostala řada zajímavých mladých koní , a tak vypukla nefalšovaná nákupní horečka. Týmy nakupovaly koně, trénovaly je pomocí různých trenérů a celý tábor se připravovaly na velké finále, kde se rozhodovalo v nejrůznějších koňských dovednostních soutežích o celkových vítězích. Parkur, drezůra, spřežení a další. Žádný kůň nebyl zraněn.

Fotografie z celotáborové hry Koňské dostihy (2023) Fotografie z celotáborové hry Koňské dostihy (2023) Fotografie z celotáborové hry Koňské dostihy (2023) Fotografie z celotáborové hry Koňské dostihy (2023) Fotografie z celotáborové hry Koňské dostihy (2023) Fotografie z celotáborové hry Koňské dostihy (2023)

Vikingové (2022)

Poslové se vrátili z objevných cest a přinesli zprávu o objevení vzdáleného doposud neobydleného ostrova, který může být osídlen rozpínavými Vikingy. Naši mladí Vikingové neváhají a vyráží za dobrodružstvím na širé moře. Zmíněný ostrov postupně prozkoumávají a kolonizují. Nakonec se jednotlivé skupiny utkali o nadvládu nad celým ostrovem. Dnes je ostrov znám jako Island.

Fotografie z celotáborové hry Vikingové (2022) Fotografie z celotáborové hry Vikingové (2022) Fotografie z celotáborové hry Vikingové (2022) Fotografie z celotáborové hry Vikingové (2022) Fotografie z celotáborové hry Vikingové (2022) Fotografie z celotáborové hry Vikingové (2022)

Cesta na Mount Everest (2021)

Horolezecké expedice z celého světa usilují o zdolání Mount Everestu. Ale popořadě: nejprve musíme sehnat sponzory, potom projít výcvikem, zabalit si, odletět do Himaláje. Potom už jsme ho viděli - Mount Everest na obzoru. Kráčeli jsme k úpatí hory a postavili základní tábor. Během výstupu jsme potkali i Yettiho a nakonec jsme vrchol Everestu všichni dobyli.

Fotografie z celotáborové hry Cesta na Mount Everest (2021) Fotografie z celotáborové hry Cesta na Mount Everest (2021) Fotografie z celotáborové hry Cesta na Mount Everest (2021) Fotografie z celotáborové hry Cesta na Mount Everest (2021) Fotografie z celotáborové hry Cesta na Mount Everest (2021) Fotografie z celotáborové hry Cesta na Mount Everest (2021)

Záchrana mořského světa (2020)

V mořské zátoce došlo k ropné havárii. Všichni potápěči a přírodovědci jsou voláni na pomoc. Musíme zachránit ohrožené mořské živočichy a převézt je na bezpečnější místo. Hra o boji s časem a o ochraně ohrožených druhů. Kdo odchytne žraloka a kdo lapí mořského koníka? Během 14 dní se naštěstí podařilo zachránit většinu zvířat.

Fotografie z celotáborové hry Záchrana mořského světa (2020) Fotografie z celotáborové hry Záchrana mořského světa (2020) Fotografie z celotáborové hry Záchrana mořského světa (2020) Fotografie z celotáborové hry Záchrana mořského světa (2020) Fotografie z celotáborové hry Záchrana mořského světa (2020) Fotografie z celotáborové hry Záchrana mořského světa (2020)

Harry Potter (2019)

Kdo by neznal příběh Harryho Pottera. Moudrý klobouk rozdělil táborníky na jednotlivé koleje a začala výuka. Příběh nás zavedl mezi čeroděje a kouzelníky, mezi prapodivná stvoření a bytosti. Ve škole kouzel nám postupně narůstaly naše kouzelnické dovednosti, až se nám na závěr podařilo zničit všechny viteály a zničti tak Pána zla.

Fotografie z celotáborové hry Harry Potter (2019) Fotografie z celotáborové hry Harry Potter (2019) Fotografie z celotáborové hry Harry Potter (2019) Fotografie z celotáborové hry Harry Potter (2019) Fotografie z celotáborové hry Harry Potter (2019) Fotografie z celotáborové hry Harry Potter (2019)

Pravěk (2018)

Vrátili jsme se zpátky v čase do dob lovců a sběračů. Jednotlivé neandrtálské tlupy během čtrnácti dnů podstoupily evoluci na druh homo sapiens sapiens a sbíraly síly na lov mamuta. V závěrečné etapě se nám jej podařilo skolit a závěrečná hostina byla tento rok obzvláště výživná.

Fotografie z celotáborové hry Pravěk (2018) Fotografie z celotáborové hry Pravěk (2018) Fotografie z celotáborové hry Pravěk (2018) Fotografie z celotáborové hry Pravěk (2018) Fotografie z celotáborové hry Pravěk (2018) Fotografie z celotáborové hry Pravěk (2018)

Novináři (2017)

Během tábora jsme se vtělili do role novinářů. Odhalovali jsme různé kauzy, trestnou činnost nejrůznějšího rozsahu. Nebáli jsme se ani bulvárního tisku a také jsme do něho pravidelně přispívali. Vrcholem všeho byla anketa mezi odborníky, která určila vítěze Pulitzerovy ceny za rok 2017 v oboru novinářském. Dodnes nás cena hřeje u srdce.

Fotografie z celotáborové hry Novináři (2017) Fotografie z celotáborové hry Novináři (2017) Fotografie z celotáborové hry Novináři (2017) Fotografie z celotáborové hry Novináři (2017) Fotografie z celotáborové hry Novináři (2017) Fotografie z celotáborové hry Novináři (2017)

Star wars (2016)

Temná strana Síly přebrala moc v galaxii. Naši učňové řádu rytířů Jedi měli plné ruce - a světelné meče - práce, aby zastavili nástup zla. Roboti, souboje stíhaček, oprava poškozených strojů, bitvy muže proti muži - to vše nás provázelo během těch čtrnácti slavných dní, které se mohou stát téměř samostaným dílem ságy Star wars.

Fotografie z celotáborové hry Star wars (2016) Fotografie z celotáborové hry Star wars (2016) Fotografie z celotáborové hry Star wars (2016) Fotografie z celotáborové hry Star wars (2016) Fotografie z celotáborové hry Star wars (2016) Fotografie z celotáborové hry Star wars (2016)

Osadníci a zlatá horečka (2015)

Divoký západ, železnice, bisoni a Indiáni kam se podíváš. Napětí, dobrodružství a touha po zlatě. Naši osadníci budovali železnici napříč prérií. Nejdůležitější je získat vliv a udržet ve své moci zlatý poklad Indiánů. Nakonec jsme poklad od Indiánů získali a transportovali do našich osad. Teplo a sucho bylo úplně jako v prérii, takže hra byla velmi zdařilá.

Fotografie z celotáborové hry Osadníci a zlatá horečka (2015) Fotografie z celotáborové hry Osadníci a zlatá horečka (2015) Fotografie z celotáborové hry Osadníci a zlatá horečka (2015) Fotografie z celotáborové hry Osadníci a zlatá horečka (2015) Fotografie z celotáborové hry Osadníci a zlatá horečka (2015) Fotografie z celotáborové hry Osadníci a zlatá horečka (2015)

Artuš a rytíři kulatého stolu (2014)

Tajemství jednoho slavného meče, který zasazen ve skále čekal na toho, kdo jej dokáže z kamene vyjmout. Artuš a rytíři kulatého stolu musí projít mnoha zkouškami než se mohli pokusit získat meč a stát se tak králem Anglie. Naši táborníci se stali družinou rytířů a byli všude, kde bylo třeba jejich pomoci. A že jí bylo třeba hodně.

Fotografie z celotáborové hry Artuš a rytíři kulatého stolu (2014) Fotografie z celotáborové hry Artuš a rytíři kulatého stolu (2014) Fotografie z celotáborové hry Artuš a rytíři kulatého stolu (2014) Fotografie z celotáborové hry Artuš a rytíři kulatého stolu (2014) Fotografie z celotáborové hry Artuš a rytíři kulatého stolu (2014) Fotografie z celotáborové hry Artuš a rytíři kulatého stolu (2014)

Setkání s mimozemskou civilizací (2013)

Velká rána, kouř a oheň. Co to mohlo být? Tu se z lesa začnou belhat podivné zelené postavy. Je to k neuvěření, ale nedaleko našeho tábořiště ztroskotala vesmírná loď plná mimozemšťanů. Ošetřili jsme raněné, ubytovali je ve stanech. Co ale dál? Dokážeme s nimi komunikovat? Co asi jedí? Dokážou žít v naší atmosféře? Mnoho otázek a málo odpovědí. V průběhu 14 dní se nám podařilo všechny nejasnosti ozřejmit. Díky píli našich vědců a konstruktérů jsme dokázali celou mimozemskou posádku vrátit na oběžnou dráhu.

Fotografie z celotáborové hry Setkání s mimozemskou civilizací (2013) Fotografie z celotáborové hry Setkání s mimozemskou civilizací (2013) Fotografie z celotáborové hry Setkání s mimozemskou civilizací (2013) Fotografie z celotáborové hry Setkání s mimozemskou civilizací (2013) Fotografie z celotáborové hry Setkání s mimozemskou civilizací (2013) Fotografie z celotáborové hry Setkání s mimozemskou civilizací (2013)

Mafie - dopadnout bosse (2012)

Sicilská mafie, organizace s řádem. V čele stojí jediný muž Don, neboli Capo de tutti capi. Naši kriminalisté museli síť mafie rozkrýt a pochytat jednotlivé mafiány až se postupně dostali k vrcholu pyramidy. Kdo je Don, kde bydlí a jak ho dopadnout? Vše se nakonec podařilo zjistit a Dona jsme zatkli při dramatickém zásahu komanda. Učinili jsme spravedlnosti za dost.

Fotografie z celotáborové hry Mafie - dopadnout bosse (2012) Fotografie z celotáborové hry Mafie - dopadnout bosse (2012) Fotografie z celotáborové hry Mafie - dopadnout bosse (2012) Fotografie z celotáborové hry Mafie - dopadnout bosse (2012) Fotografie z celotáborové hry Mafie - dopadnout bosse (2012) Fotografie z celotáborové hry Mafie - dopadnout bosse (2012)

Pirátská plavba za pokladem (2011)

V dobách pirátských šlo o krk dnes a denně. Přesvědčil se o tom i pirát Billy boy. Jeho mapu s cestou k pokladu mu uloupili jeho pirátští společníci. Byla to ale sebranka nevycválaná, jelikož se tuze poprali mezi sebou o ukradenou mapu. Při rvačce mapu roztrhli a každý si odnesl svůj díl. Kdo dokáže podle části mapy najít poklad jako první? Těžko říct. Za pokladem se vypravili všichni a cestou se mnohokrát prali mezi sebou a i s mořskými proudy.

Fotografie z celotáborové hry Pirátská plavba za pokladem (2011) Fotografie z celotáborové hry Pirátská plavba za pokladem (2011) Fotografie z celotáborové hry Pirátská plavba za pokladem (2011) Fotografie z celotáborové hry Pirátská plavba za pokladem (2011) Fotografie z celotáborové hry Pirátská plavba za pokladem (2011) Fotografie z celotáborové hry Pirátská plavba za pokladem (2011)

Asterix a Obelix (2010)

Římané před hradbami! Né že by to Asterixe a Obelixe nějak překvapilo. Ještě na Caesara pokřikovali a provokovali ho. Když Caesar viděl, že s Galy nehne, vymyslel si pro ně několik úkolů. Pokud Galové dokáží úkoly splnit, nechá je Caesar navěky být, odtáhne a už se nevrátí. Avšak, pokud to Galové nedokážou, dobrovolně se Caesarovi podrobí a vzdají se i svého kouzelného nápoje. Jak to asi dopadlo? Zkuste hádat!

Fotografie z celotáborové hry Asterix a Obelix (2010) Fotografie z celotáborové hry Asterix a Obelix (2010) Fotografie z celotáborové hry Asterix a Obelix (2010) Fotografie z celotáborové hry Asterix a Obelix (2010) Fotografie z celotáborové hry Asterix a Obelix (2010) Fotografie z celotáborové hry Asterix a Obelix (2010)

Cesta kolem světa za 14 dní (2009)

To bylo takhle: Jednoho večera se sešli staří zámožní přátelé na čajovém dýchánku. Začali se hašteřit a vzájemně se dohadovat, kdo z nich je nejvíce zcestovalý. Nedohodli se... Proto uspořádali závod. Úkolem bylo se svou družinou obeplout svět za čtrnáct dní. Komu se to podaří jako prvnímu, ten bude definitivně prohlášen za největšího světáka.

Fotografie z celotáborové hry Cesta kolem světa za 14 dní (2009) Fotografie z celotáborové hry Cesta kolem světa za 14 dní (2009) Fotografie z celotáborové hry Cesta kolem světa za 14 dní (2009) Fotografie z celotáborové hry Cesta kolem světa za 14 dní (2009) Fotografie z celotáborové hry Cesta kolem světa za 14 dní (2009) Fotografie z celotáborové hry Cesta kolem světa za 14 dní (2009)

Nekonečný příběh (2008)

Pomóc! Slonovinová věž se hroutí. Všichni jsme byli vtaženi do děje, stejně jako ve filmu. Zanedlouho se objevil Falco. Svět fantazie byl v ohrožení a to jsme nemohli dopustit. Vypravili jsme se fantazii zachránit. Nicota nám byla v patách, ale přesto se nám podařilo zlo porazit.

Fotografie z celotáborové hry Nekonečný příběh (2008) Fotografie z celotáborové hry Nekonečný příběh (2008) Fotografie z celotáborové hry Nekonečný příběh (2008) Fotografie z celotáborové hry Nekonečný příběh (2008) Fotografie z celotáborové hry Nekonečný příběh (2008) Fotografie z celotáborové hry Nekonečný příběh (2008)

Hobit, cesta do Středozemě (2007)

Trpaslíci, Elfové, drak Šmak a Hobiti. Dějová linie prolínající se s knižní předlohou nás vedla z Roklinky až do Středozemě a Mlžných hor. Po cestě jsme zažili nejedno dobrodružství. Poznali jsme kouzla čarodějů a sílu skřetů. Nejvíce jsme však poznali, co to znamená soudržnost a společný cíl.

Fotografie z celotáborové hry Hobit, cesta do Středozemě (2007) Fotografie z celotáborové hry Hobit, cesta do Středozemě (2007) Fotografie z celotáborové hry Hobit, cesta do Středozemě (2007) Fotografie z celotáborové hry Hobit, cesta do Středozemě (2007) Fotografie z celotáborové hry Hobit, cesta do Středozemě (2007) Fotografie z celotáborové hry Hobit, cesta do Středozemě (2007)

Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006)

Perníčková planeta v ohrožení! Dobrodružná expedice začíná. Hra o tom, jak nám neznámá choroba snědla planetu. Úkolem bylo najít ve vesmíru zdroj surovin pro opravy. Po dlouhém pátrání jsme přistáli na Zemi a získali recept na perník. Pomocí receptu jsme poničenou perníkovou planetu opravili.

Fotografie z celotáborové hry Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006) Fotografie z celotáborové hry Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006) Fotografie z celotáborové hry Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006) Fotografie z celotáborové hry Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006) Fotografie z celotáborové hry Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006) Fotografie z celotáborové hry Perníčci, vypečené vesmírné dobrodružství (2006)