Letní tábor Slunečnice

Výlety

O nás

Budíček 7:30

Trubka probouzí táborníky do nového dne. Tábor okolo se probudil již trochu dříve, z komína kuchyně stoupá kouř. To jak se vaří čaj a kakao. Slunce, které se vyhouplo nad koruny stromů, brzy osuší trochu ranní rosy. Čeká na nás rozcvička, protáhneme tělo a naplníme plíce čerstvým vzduchem.

Budíček Budíček Budíček Budíček Budíček Budíček

První program 9:00

Jen co dojíme snídani, tak se táborový den rozběhne naplno. Uklidit stan a potom vzhůru na program. Každý den je to jinak, ale dnes máme naplánované kroužky. Kroužky, to je forma programu, při které si každý vybere, jaké téma ho zajíma, a to potom dělá až do svačiny. Někdo třeba rád maluje, tak se přihlásí na kroužek Výtvarné činnosti. Kdo má radši angličtinu, tak se věnuje angličtině s lektory. Chceš se naučit hrát na kytaru? Tak na ni hraj pod vedením zkušených táborových kytaristů. No a mohl bych pokračovat tancováním, zálesáctvím, vařením, modelařinou nebo třeba divadlem. Více o kroužcích zde

1. denní program 1. denní program 1. denní program 1. denní program 1. denní program 1. denní program

Druhý program 11:00

Hurá sportovat. Tábor je umístěn na rovné louce, na které je vyznačeno hřiště na fotbal a volejbal. Někdo má raději vybíjenou, nebo softball. Vytvoříme týmy a věnujeme se pohybu. V táboře je malá půjčovna sportovních potřeb. Míče, obruče, švihadla, lapačky, líný tenis apod.

2. denní program 2. denní program 2. denní program 2. denní program 2. denní program 2. denní program

Třetí program 14:00

Oběd je v nás, polední klid za námi. Vyrážíme se koupat. Máme to jen pár kroků, něco okolo 700 metrů. Na louce si položíme ručníky a natáhneme na ně těla. Jakmile si oddychneme, vnoříme se do rybníka. Kdo neumí plavat, je na kraji s vedoucími a má plovací vestu. Až se vyžijeme, vyrazíme zpátky do tábora. Po cestě potkáváme keříky s malinami, což je oblíbená zastávka.

3. denní program 3. denní program 3. denní program 3. denní program 3. denní program 3. denní program

Čtvrtý program 17:00

Po svačině vyrážíme plnit další etapu celotáborové hry. Několik týmů soupeří o body do celkového hodnocení. Jde o prestiž, přeci každý chce být první. Nakonec i motivace v podobě drobných cen nechybí. Každý může svou trochou přispět - šikovností, hbitostí, nebo znalostmi.

4. denní program 4. denní program 4. denní program 4. denní program 4. denní program 4. denní program

Večer 19:30

Po večeři čekáme, až se uklidí v kuchyni a půjdeme všichni na nástup. Na nástupu se rozdává pošta a oznámí se program na další den. Také se slavnostně snímá státní vlajka. Po nástupu buď pálíme táborák, nebo probíhá kulturní večer v jídelně, kde tancujeme a zpíváme. Někdy je prostě jenom volno, takže můžeme sportovat, hrát stolní hry, nebo si jen tak povídat.

Večer Večer Večer Večer Večer Večer

Večerka 21:30

A nabitý den je za námi, teď už jen provést hygienu a na kutě. Vedoucí ukládají menší děti o půl hodiny dříve a kontrolují, zda je každý na místě a že je vše v pořádku. Ani v noci to děti nemají ke svým vedoucím daleko, vždyť stany dospělých jsou jen pár kroků. Tábor začíná obcházet hlídka. Nabízí se krásný pohled na hvězdami poseté nebe.

Večerka Večerka Večerka Večerka Večerka Večerka